Wpisy

 • poniedziałek, 04 lutego 2013
  • Od czego jeszcze oprócz lokalizacji zależy wartość mieszkania na sprzedaż?

   Chyba każdy z nas wie że to gdzie ulokowane jest mieszkanie na sprzedaż jest jednym z głównych czynników, ale nie jedynym.  Wycena nieruchomości zależy także od tego jak dobrze skomunikowane jest mieszkanie które chcieliebyśmy sprzedać, ale również co znajduje się w okolicy , tzn nie tylko bliskość do centrum miasta ale także sklepów, szkół, przedszkoli. Rodzaj budownictwa ma tutaj niebanalne znaczenia bo każdy z nas wie iż słynne mieszkania w wielkiej płycie będą dużo tańsze od nowego mieszkania na sprzedaż wykonanego w nowoczesnej technologii, charakteryzującego się także dużo lepszym wyciszeniem oraz ociepleniem. 

   Lokalizacja mieszkania to podstawa

   Piętro na którym znajduje się mieszkanie na sprzedaż również ma znaczenie. Najczęściej w budownictwie budynki mniejsze niż 4 piętra nie posiadają windy, a zatem mieszkanie zlokalizowane na 4 piętrze w takim właśnie budynku będzie tańsze niż podobne w budynku 5 pięrowym - po pierwsze dlatego iż   nieruchomość w budynku 5 piętrowym będzie posiadać windę a po 2 nie będzie na poddaszu, a tutaj już wiemy brak ukośnych ścian, lepsza izolacja itp. Oczywiście młodzi ludzie będą mniejszą uwagę zwracali na to iż mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze a w budynku nie ma windy, jednakże starsi ludzie z góry odrzucą takie oferty mieszkań a zatem odzew na takie ogłoszenie sprzedaży mieszkania będzie mniejszy co zatem spowoduje spadek ceny nieruchomości.

   Powierzchnia mieszkania ma także wpływ na wycenę - wiadomo im większe mieszkanie tym taniej wychodzi metr kwadratowy, z tego powodu kawalerki wydają się być zakupem drogim patrzac na m2, ale w wielu przypadkach są to jedyne mieszkania na których stać ludzi.


   Bezpieczeństwo osiedla ma również kształt na atrakcyjność mieszkania, jak wiadomo w dzisiejszych czasach ludzie wyszukują tylko mieszkań na sprzedaż w   bezpiecznej okolicy o dobrej renomie, na popularność mieszkania wpływ mają takie rzeczy jak np zamontowany monitoring, strzeżony parking a także domofon, który w zasadzie jest już standardem nawet w starym budownictwie. Nowe mieszkania coraz częściej wyposażane są w systemy alarmowe, dzięki czemu przyszli właściciele mieszkania wystawionego na sprzedaż będą mogli płacić niższą stawkę ubezpieczenia mieszkania, podobnie rzecz ma się z żaluzjami i roletami antywłamaniowymi.

   Rozkład nieruchomości to także ważny aspekt wpływającyc na atrakcyjność, wielkość oraz doświetlenie pokoi jak i całej nieruchomości ma duży wpływ na cene, bez względu czy są to mieszkania dwupokojowe, mieszkania z trzema pokojami jak i większe każdy chciałby mieć ustawne pokoje, które można będzie zaranżować w dowolny sposób.

   Jak widać czynników wpływających na atrakcyjność mieszkania wystawionego na sprzedaż jest więcej niż można by początkowo przypuszczać.
   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   lemonse7
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 04 lutego 2013 23:54
  • Kupujemy coraz mniejsze mieszkania, popularne są mieszkania kawalerki, czas odwrócić ten trend

   Czy kryzys pozwoli odwrócić niekorzystny tręd - w minionym roku kupowaliśmy mieszkania , których średnia powierzchnia wynosiła mniej niż 60 metrów kwadratowych. Ale praktycznie połowa kupionych nieruchomości miała powierzchnię pomiędzy 40-60 metrów, a aż 17 procent było o powierzchni poniżej 40 metrów.Bardzo popularne stały się mieszkania kawalerki i apartamenty jednopokojowe.

   Mieszkania kawalerki sprzedaż

   Dlaczego tak się dzieje?

   Tutaj odpowiedź jest prosta - rosnące ceny nieruchomości, pompowane przez takie programy jak rodzina na swoim. Jednakże jest szansa iż ten trend się zmieni, kryzys spowodował iż ceny mieszkań zaczeły spadać, deweloperzy zaczeli ograniczać swoje marże dzięki czemu jest szansa że będzie stać nas nie tylko na zakup kawalerki ale też mieszkań o większym metrażu.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   lemonse7
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 04 lutego 2013 23:42
  • Gdzie znajdziemy najdroższe mieszkania

   Najdroższe mieszkanie na sprzedaż znajduje się W Tokyo i kosztuje 80 milionów złotych. Ma nawet swoją nazwę - to Arcydzieło Minami-Azabu. Dla porównania  jeśli chodzi o mieszkania w Polsce to z pierwszej 5 aż 4 lokalizacje to kurorty, wśród nich Jurata, następnie Sopot i Zakopane dopiero potem znajdują się mieszkania na sprzedaż w Warszawie.

   najdroższe apartamenty

    

   Oczywiście różnice w cenach są duże bo w Juracie znajdziemy zarówno pięknie wykończone apartamenty a z drugiej mieszkania używane w dość kiepskim stanie. Także wszystko zależy od lokalizacji oraz stanu mieszkania które wystawione jest w ofercie. Dobra wiadomość jest taka że ceny mieszkań idą w dół: http://biznes.wp.tv/i,Mieszkania-nadal-maja-taniec,mid,1170090,index.html#m1170090

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   lemonse7
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 04 lutego 2013 18:49